Monitoring infrastruktury IT

Monitoring stanu serwerów i uług 24/7/365. Doswiadczony zespół i blyskawiczna reakcja na zagrożenia

Monitoring zasobów to nie tylko jak najszybsze reagowanie w przypadku awarii. Naszym zdaniem równie stotnym zadaniem monitoringu jest bieżąca analiza stanu serwerów i usług. Dzięki temu można przewidzieć ewentualne problemy i reagować z wyprzedzeniem.

alt=Professnet - monitoring serwerów i uslug online

Monitoring zasobów, aplikacji i usług krytycznych

Stała obserwacja infrastruktury pozwala wypracować schematy postępowania w przypadku problemów, a takze zaplanować rozwój usług i zaplecza technicznego. Staly monitoring zasobów, usług krytycznych, aplikacji i środowisk informatycznych gwarantuje, że nasi wykwalifikowani administratorzy zareagują na każde zagrożenie.

Zadania realizowane w ramach monitoringu

 • Stała obserwacja infrastruktury klienta prowadzona 24/7/365
 • Natychmiastowa reakcja na problemy i zgłoszenia
 • Zbieranie, analiza i monitorowanie danych takich jak requests, responses, database transactions, errors, itp.
 • Raportowanie stanu monitorowanych usług i infrastruktury
 • Przygotowanie i wdroęenie procedur bezpieczeństwa i scieżki postępowania
 • Zapewnienie nieprzerwanej pracy monitorowanych systemów
 • Monitoring parametrów wydajnościowych i optymalizacja konfiguracji infrastruktury i aplikacji
 • Stałe wsparcie techniczne
 • Monitoring i obsługa rozwiazań opartych na Docker, Kubernetes
 • Analityka i optymalizacja dla funkcjonowania środowisk informatycznych

Korzyści ze współpracy z Professnet

 • Nizsze koszty obsługi IT
 • Zapewnienie stałej dostępności usług
 • Gwarancja najwyższych standardów oferowanych usług
 • Mozliwość współpracy w trybie 24/7/365
 • Elastyczność oferty

Wykorzystywane narzędzia: Zabbix, Grafana, Prometheus, ELK/APM

 • ELK / APM

  Zbudowane na stosie Elastic narzędzie, które pozwala na monitorowanie usług i aplikacji w czasie rzeczywistym. Szczegółowe, zbierane na bieżaco, informacje dotyczące wydajności poszczególnych usług, pozwalaja administratorowi na dokladny wglad w obecny stan monitorowanego zasobu.

 • Zabbix

  Rozbudowany system monitoringu i analizy danych pozwalający na zainstalowanie w obserwowanych systemach zdalnych agentów dajacych administratorowi szerokie mozliwości kontroli nad monitorowanym środowiskiem.

 • Graffana

  Narzędzie do analizy i wizualizacji danych wspólpracujące z innymi systemami monitoringu. Pozwala na wyjątkowo dokładną prezentacje danych ułatwiającą analizę zebranych informacji.

 • Prometheus

  Prometheus to aplikacja służaca do monitorowania zdarzeń i wysyłania powiadomień o stanie systemu i zagrożeniach.

Jak wygląda współpraca z Professnet?

Wdrożenie systemu monitoringu w pełni dostosowujemy do potrzeb klienta. Kazdy projekt traktujemy w sposób zindywidualizowany, kładac nacisk na potrzeby biznesowe - KPI, czasy reakcji, umówione parametry graniczne np. zakontraktowane minimalne czasy odpowiedzi dla konkretnych web service’ów, czy też monitorowanie spójnych formatów danych wejściowych w przypadku współpracy z wieloma partnerami zewnetrznymi. Jesteśmy w stanie świadczyc usługi w trybie ciąglym, gwarantujac stałą obsługe na najwyższym poziomie w modelu 24/7/365 oraz dostosować poziom obsługi do specyficznych wymagań naszych klientów. Stworzymy zindywidualizowane metryki poprzez implementacje pluginów lub tez odpowiedniego kodu w aplikacjach pozwalających na kompleksowa obserwację pożadanych parametrów. Dzięki wypracowanym przez nas wysokim standardom komunikacyjnym właczymy błyskawicznie naszych specjalistów w działania operacyjne Twojej organizacji, przez co staniemy sie cześcią Twojego zespołu IT podnosząc jakość oraz gwarantujac dostepność usług krytycznych.

Wieloletnie doswiadczenie w wymagających sektorach

Dzięki wieloletniej współpracy z największymi klientami z branży ubezpieczeniowo-finansowej, gdzie aplikacje musza zachować największe standardy związane z wysoką dostepnością oraz gdzie ilość transakcji przekracza niekiedy miliony operacji na minutę, wypracowalismy metodyke pracy i zbudowaliśmy wsparcie, które sprosta największym wyzwaniom stawianym przez najbardziej wymagajace środowiska IT.

Doradztwo w kwestiach rozwoju infrastruktury

W ramach współpracy oferujemy takze usługi consultingowe. Analiza zasobów systemowych i obciązenia infrastruktury pozwala doradzać naszym klientom w kwestiach zwiazanych z optymalizacja rozwoju infrastruktury IT.

Przykłady (dashboard’ów) paneli administracyjnych narzędzi monitorujących

Chcesz wiedzieć więcej o naszych rozwiązaniach?

Skontaktuj się z ekspertem ProfessNet!

Jeżeli chcesz, abyśmy skontaktowali się z Tobą przy pomocy email - wyrażam zgodę, zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji handlowych.

Jeżeli chcesz, abyśmy skontaktowali się z Tobą telefonicznie - wyrażam zgodę, zgodnie z ustawą z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne na kontakt telefoniczny bądź sms w celu przedstawienia ofert marketingu bezpośredniego.