Z sukcesem zakończyliśmy kolejny projekt dla naszego Klienta, zapraszamy do zapoznania się z poniższym Case Study.

Microsoft O365 

Problem:

Jeden z naszych klientów, który pracuje w sektorze IT bardzo szybko się rozwinął w ciągu ostatnich kilku lat i z powodu braku ścisłej wizji i planowania IT, organizacja korzystała z wielu różnych niezintegrowanych rozwiązań, które były wykorzystywane do dostarczania swoich rozwiązań na rynek i ich klientów. Niekompatybilność różnych rozwiązań i brak narzędzi do współpracy zmniejszały potencjał i produktywność całej firmy.

Ponadto ich personel IT spędzał zbyt dużo czasu na administrowaniu systemami wydajności biznesowej, które nie zapewniały nowoczesnego, połączonego miejsca pracy, którego potrzebowali pracownicy naszego klienta, aby konkurować na rynku.

Rozwiązanie:

Professnet dokonał pełnej migracji wszystkich zasobów klienta, takich jak skrzynki pocztowe, dane, firmowy portal intranetowy, CRM, ERP i inne krytyczne usługi do O365/Azure. Cały proces zajął nam kilka tygodni. Jednak dzięki dogłębnej analizie i planowaniu mogliśmy uniknąć przerw lub niedostępności usług. Pracownicy mieli dostęp do swoich danych bez przerwy podczas procesu migracji.

Obecnie nasz klient korzysta z jednej zintegrowanej platformy (Microsoft Office 365 i Azure), która pozwala zaspokajać potrzeby konsumentów na całym świecie i pomaga znaleźć korzystniejszą pozycję na rynku.

Zalety:

  • Jedna zunifikowana platforma zarządzania dla działu IT
  • Lepsza kompatybilność i mniejsza złożoność
  • Poprawa bezpieczeństwa wszystkich danych i innych zasobów IT
  • Zarządzanie BYOD